Taşyaka Mahallesi 144. Sk No:1/A Daire 4-Daire 2 Fethiye /MUĞLA

Hisselerinin %99’u Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ve %1’i Ölüdeniz Turizmi Geliştirme Kooperatifine ait olan Fethiye Güç Birliği Turizm Tanıtım ve Ticaret Limited Şirketimiz 16 Haziran 2011 tarihinde kurulmuştur. Bölgemizdeki turizm faaliyetlerinin gelişmesine katkıda bulunmak, tanıtım ve turizm gelirlerini arttırmak, bölgesel kalkınmaya ivme kazandırmak, kamusal faydayı ön planda tutarak bu çerçevede Fethiye Babadağ Mesire Yeri’ni işletmek, bu kapsamdaki yörenin tanıtım ve turizm gelirlerinin arttırılması amacıyla teleferik projesini hayata geçirmek, teleferik projesini inşa etmek ve teleferiği ve sosyal tesisleri işletmek, başta yamaç paraşütü sporunu geliştirmek üzere mesleki alanlarda eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek ve kurslar düzenlemek ana faaliyet konusudur.
Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Alanı’nın İşletilmesi ve Teleferik Projesinin yapımı işini 17 Haziran 2011 tarihinde 29 yıllığına almıştır. 21 Mayıs 2019 tarihinde şirket ana sözleşmesinde yapılan değişiklik ile Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yayımlanan ulusal ve uluslararası meslek standartları ve yeterliliklere uygun olarak, personel belgelendirme faaliyetlerine ilişkin sınav merkezleri kurmak ve faaliyetlerini yürütmek faaliyet alanlarına eklenmiştir.
Fethiye Güç Birliği, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.
Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu; Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarında ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.

fgb-turkak-140-200